
| Name | Wire Harness / JSTG 8 to open wire / 36mm Kit Encoder |
| Intro | Connection Cable for 36mm Kit Encoder |
| Ordering Code | 10045651 - CBL-JST8G-00A0N-086N-001-KIT |
| Standards/Regulations | JST, GH Connector Housing 8pin |
| Coding | Standard |
| Gender | Female |
| Number of Positions | 08 |
| Standards/Regulations | Open Wire End |
| Length of Cable | 0.15 m |
| Shielding | No shielding |
| Twisted Pair | No |
| AWG Signal Line | AWG 26 |
| Product Life Cycle | Established |

