| 接口 | BiSS C |
| 手动功能 | Preset via cable or connector |
| Profil | BiSS BP3 Standard Encoder Profile |
| 接口周期时间 | ≥ 50 µs |
| 诊断 | Error and Warning Bits |
| 编程功能 | Via config pin: calibration, WIEGAND sensor test, filter selection, preset value, temperature |
| Housing Remark | Backwards Compatible to 22 mm KCD |
| 输出驱动器 | RS422 |
| 接口 | PCB Connector, male, JST-SR |
| 电源电压 | 4.5 – 5.5 VDC |
| 功耗 | 57 mA @5V DC |
| 功耗 | ≤ 0.3 W |
| 反极性保护 | 没有 |
| 短路保护 | 没有 |
| EMC:发射干扰 | The kit encoder is a sub-assembly and not to be considered an independent system. Therefore, compliance with CE requirements has to be ensured by the integrator for the overall set-up. |
| 允许最高转速 | 12000 1/min |
| EMC:抗干扰 | The kit encoder is a sub-assembly and not to be considered an independent system. Therefore, compliance with CE requirements has to be ensured by the integrator for the overall set-up. |
| 技术 | Magnetic TMR |
| 单圈分辨率 | Pre-programmed 17 bit |
| 分辨率 多圈 | Pre-programmed 16 bit |
| 精度 (INL) | ±0.1° measured after calibration at room temperature (±0.36° without electronic calibration) |
| 认证 认证/寿命 码制 码 | 二进制码 |
| 外壳防护等级 (外壳) | IP30 |
| Min Temperature | - 40 °C (- 40 °F) |
| Max Temperature | +105 °C (221 °F) |
| 顶部屏蔽 | 螺丝紧固 |
| 外壳材料 | 钢 |
| 外壳涂层 | e-coating (KTL) |
| 轴类型 | 盲孔 |
| 轴的材料 | Brass |
| 轴紧固选项 | 轴向压紧 |
| 重量 | 22 g (0.05 lb) |
| 耐冲击性 | ≤ 200 g (half sine 6 ms, EN 60068-2-27) |
| 持久的抗冲击性 | ≤ 20 g (half sine 16 ms, EN 60068-2-29) |
| 耐振动性 | ≤ 20 g (10 Hz – 2000 Hz, EN 60068-2-6) |
| Approval | No CE |
| 产品寿命周期信息 | 测试样品 |

| 信号 | 引脚编号 |
|---|---|
| GND | 1 |
| Preset | 2 |
| Config | 3 |
| Data+ | 4 |
| Data- | 5 |
| Clock- | 6 |
| Clock+ | 7 |
| Power Supply | 8 |

