
| Interfejs | RS485; asynchronous; half-duplex, selectable |
| Funkcje Programowania | Programmable gear ratio & programmable protocol: Default gear ratio: max. scale, (13 bit) resolved in four revolutions. --> Can also be changed in 13bit resolved in 2 or 1 revolution(s) or 1/4 revolution. Programmable Protocol: Preset DES B; can be changed to DES A or FRABA protocol. |
| Napięcie Zasilania | 7 – 24 VDC |
| Pobór Mocy | ≤ 0.3 W |
| Zabezpieczenie przed Odwrotną Polaryzacją | Tak |
| Zabezpieczenie przed Zwarciem | Tak |
| Technologia | Magnetyczny |
| Rozdzielczość (w obrębie jednego obrotu) | 13 bity |
| Rozdzielczość Wieloobrotowy | 4 bity |
| Dokładność (INL) | <= 1.0° (Redundand Encoder) |
| Standard Wyjścia | 0 DCS Encoder |
| Max Temperature | +80 °C (+176 °F) |
| Wilgotność | 100%, ciecz |
| Obudowa | Preassembled |
| Materiał Obudowy | Wzmocniony włóknem PBT (Politereftalan Butylenu) |
| Pokrycie Obudowy | powłoka nie |
| Shaft Type |
| Brak wału |
| Shaft Fastening Options | Not Applicable (No Shaft) |
| Długość | 75 mm (2.95") |
| Waga | 50 g (0.11 lb) |
| Żywotność produktuInfo | Urządzenia prototypowe |
