
| 인터페이스 | RS485; asynchronous; half-duplex, selectable |
| 프로그래밍 기능 | Programmable gear ratio & programmable protocol: Default gear ratio: max. scale, (13 bit) resolved in four revolutions. --> Can also be changed in 13bit resolved in 2 or 1 revolution(s) or 1/4 revolution. Programmable Protocol: Preset DES B; can be changed to DES A or FRABA protocol. |
| 전압공급 | 7 – 24 VDC |
| 전력소비 | ≤ 0.3 W |
| 아니오 | 예 |
| 단락 회로 보호 | 예 |
| 과학 기술 | 자석의 |
| 해상도 Singleturn | 13 비트 |
| 해상도 Multiturn | 4 비트 |
| 정확성 (INL) | <= 1.0° (Redundand Encoder) |
| 암호 | 0 DCS Encoder |
| Max Temperature | +80 °C (+176 °F) |
| 습기 | 100%, 액체 상태 |
| 하우징 | 기조립 |
| 하우징의 재질 | 섬유 강화 PBT (폴리 부틸 렌 테레 프탈레이트) |
| 주택의 코팅 | 더 코팅 없음 |
| 축 형태 | 모터 샤프트 없음 |
| 축 고정 방법 선택 가능 | 적용 불가 (샤프트 없음) |
| 길이 | 75 mm (2.95") |
| 무게 | 50 g (0.11 lb) |
| 제품 생애 주기정보 | 시제품 |
