
| インタフェース | RS485; asynchronous; half-duplex, selectable |
| プログラミング機能 | Programmable gear ratio & programmable protocol: Default gear ratio: max. scale, (13 bit) resolved in four revolutions. --> Can also be changed in 13bit resolved in 2 or 1 revolution(s) or 1/4 revolution. Programmable Protocol: Preset DES B; can be changed to DES A or FRABA protocol. |
| 供給電圧 | 7 – 24 VDC |
| 消費電力 | ≤ 0.3 W |
| 極性逆付け防止 | 有 |
| 過電圧防止 | 有 |
| 技術 | 磁気式 |
| 分解能 シングルターン式 | 13 ビット |
| 分解能 マルチターン式 | 4 ビット |
| 精度 (INL) | <= 1.0° (Redundand Encoder) |
| コード | 0 DCS Encoder |
| Max Temperature | +80 °C (+176 °F) |
| 湿度 | 100%, 結露状態 |
| 筐体材質 | 組立済み |
| 筐体材質 | 繊維強化PBT(ポリブチレンテレフタレート) |
| ハウジング コーティング | 塗装なし |
| シャフトタイプ | No Shaft |
| シャフトの固定オプション | 該当無し (シャフト無し) |
| 長さ | 75 mm (2.95") |
| 重量 | 50 g (0.11 lb) |
| 製品寿命情報 | プロトタイプ |
